Drewniane meble w Stylu Kolonialnym

Drewniane meble w Stylu Kolonialnym

Kiedy eleganckie, nowoczesne wnętrze połączymy z egzotyką, powstanie Styl kolonialny. Jest on odpowiedni dla każdego, kto chciałby przemycić marzenia o afrykańskich podróżach do swojego mieszkania. Ciemne, ciężkie dodatki, tropikalne rośliny i egzotyczne motywy połączone z jasnymi lekkimi materiałami stworzą oryginalny styl kolonialny.

Wnętrze w stylu kolonialnym sprawi, że poczujesz się jakbyś mieszkał w egzotycznym kraju bez wychodzenia z domu.

Mieszkanie w stylu kolonialnym

Dzisiejsze trendy popularyzują szczególnie kilka stylów aranżacji wnętrz. Obok stylu retro, vintage, rustykalnego często pojawia się modny trend Kolonialny. Miłośnicy designu i niebanalnych rozwiązań wnętrzarskich lubują się właśnie w tym stylu. Jest to nurt, którego nie da się pomylić z żadnym innym. Cechuje się on materiałami drewnianymi, z których wykonane są zarówno meble oraz dekoracje. W Stylu kolonialnym dużą rolę odgrywają tkaniny wysokiej jakości, takie jak bawełna, len czy skóra naturalna.

Drewniane meble w stylu kolonialnym, do gabinetu, sypialni czy salonu

Wnętrze w stylu kolonialnym nadaje się do urządzenia pomieszczeń tj: gabinet, sypialnia, salon czy jadalnia. Poniżej podpowiemy jak urządzić pomieszczenie w stylu kolonialnym.

SYPIALNIA W STYLU KOLONIALNYM:

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, styl kolonialny wyróżnia się przede wszystkim masywnymi, ciężkimi meblami, dlatego przy aranżacji sypialni zwróćmy uwagę na wielkość pomieszczenia. Jeśli chcemy zdecydować się na sypialnie w stylu kolonialnym, upewnijmy się, że jest ona wystarczająco duża- w przeciwnym wypadku może ona wydawać się zagracona.

Drewniane meble w stylu kolonialnym powinny być wykonane z drewna egzotycznego – natomiast tańszym odpowiednikiem są sosnowe meble kolonialne o ciemnym wybarwieniu. Przy białych lub kremowych ścianach, meble kolonialne – szafa, komoda, łóżko wykończone K15 brunatny woskiem będą świetnie prezentować się na tle jasnych ścian. Oczywiście w centrum sypialni powinno znajdować się duże ażurowe łóżko drewniane, między szafkami nocnymi. Dodatkowa ażurowa szafa drewniana oczaruje eleganckim błyskiem. Najczęściej wybieranym modelem jest szafa dwudrzwiowa, wzbogacona o dwie pojemne szufladki.

            SALON W STYLU KOLONIALNYM:

Aranżując salon w stylu kolonialnym powinniśmy sprawiać wrażenie ciepłego, przyjemnego pomieszczenia. Kolonialne meble do salonu odgrywają główną role, zwłaszcza duża kanapa skórzana w odcieniach brązowych. Oczywiście nie może również zabraknąć masywnej witryny drewnianej czy komody z litego drewna. Przy dużej sofie pięknie będzie prezentować się drewniana skrzynia z metalowymi okuciami, która może być wykorzystana do przechowania koców lub poduszek. Jeśli wnętrze salonu wydaje się dość surowe, do wnętrza możemy śmiało dodać stoliki pomocnicze.

            JADALNIA W STYLU KOLONIALNYM:

Styl kolonialny koncentruje się na naturalności! Meble w stylu kolonialnym powinny podkreślić związek wnętrza z naturą. Harmonijna i stylowa mieszanka tych naturalnych surowców tworzy wspaniałą atmosferę.

Jadalnia w stylu kolonialnym wyróżnia się przede wszystkim kredensami kuchennymi o masywnym wyglądzie oraz solidnymi i trwałymi stołami wraz z krzesłami. Aby do wnętrza wprowadzić nutę egzotyki, warto jadalnię wyposażyć w obrazy z orientalnym wzornictwem. W jadalni możemy również postawić na lampy kolonialne, które również stworzą nam orientalny wystrój wnętrz.

               GABINET W STYLU KOLONIALNYM:

Styl kolonialny jest wręcz stworzony do Gabinetów! Biuro to miejsce, w którym pracujemy lub przyjmujemy kontrahentów, dlatego musi być ono reprezentacyjne. Świadczy również o klasie jego właściciela. Gabinet w stylu kolonialnym oczywiście powinien być funkcjonalny, ale także dobrze urządzony. Przede wszystkim nieodłącznym elementem w biurze kolonialnym powinno być duże biurko kolonialne oraz wygodny fotel skórzany. Nie może zabraknąć dużych witryn lub regałów drewnianych, w których możemy postawić dokumenty czy literaturę.

Oczywiście styl kolonialny nie musi ograniczać się tylko do tych pomieszczeń. Coraz częściej możemy go spotkać w kuchni, przedpokoju czy nawet w pokoju dziecka. Bądź kreatywny i stwórz wnętrze w stylu kolonialnym !

x