Gablota na porcelanę – wybierz piękną witrynę drewnianą

Gablota na porcelanę – wybierz piękną witrynę drewnianą

Gabloty na porcelanę są używane od wielu lat. Pierwsze gabloty na porcelanę pojawiły się w Europie w XVIII wieku. Były one wykonane z drewna i szkła, a ich głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony porcelany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. Mebel ten stał się popularny w XIX wieku, gdy porcelana stała się bardziej dostępna dla szerszej publiczności. W tym czasie witryny były wykonane z drewna i szkła, ale także z metalu i tworzywa sztucznego. Oczywiście Gabloty drewniane są nadal popularne w dzisiejszych czasach.

Szklana gablota wykonana z drewna sosnowego cieszy się ogromną popularnością od wielu lat i zdobi jadalnie, przedpokój oraz salon w każdym domu i mieszkaniu. Wynika to z faktu, że ten model mebla jest uniwersalny, a jego wygląd sprawia, że pasuje on do różnie zaaranżowanych przestrzeni. Sosnowe gabloty sprawdzą się, jako element rustykalnie lub klasycznie urządzonych wnętrz, odnajdą się również w pomieszczeniach nowoczesnych, do których wprowadzą ciekawy efekt kontrastu i dodadzą im klasy. Gablota na porcelanę z drewna może być pomalowane na 8 różnych odcieniu brązów i bieli, w zależności od gustu użytkownika, jednak najlepiej będą prezentować się w naturalnych, ciepłych kolorach.

Gablota łączy w sobie funkcję dekoracyjną i praktyczną. Dzięki niej każdy będzie mógł zobaczyć twoją kolekcję porcelany, szkła czy figurek, które jednocześnie będą chronione przed zakurzeniem się. To bardzo praktyczne rozwiązanie szczególnie w przypadku rzadziej używanych rzeczy takich jak odświętnej zastawy stołowej lub kompletu porcelany.

Rustykalna gablota to nic innego jak połączenie drewna sosnowego ze szkłem. W zależności od modelu gablota może posiadać 3 a nawet 5 półek drewnianych, na których możemy poukładać stos książek, czy nawet wazowy czy pudełka. Praktycznie wszystkie nasze gabloty drewniane posiadają na dole szuflady, które ubogacają mebel, ale i również pomagają w organizacji przestrzeni, szczególnie w małych pomieszczeniach.

Każda gablota na porcelanę to mebel który jest wyższy od komody czy szafki RTV. Cechą charakterystyczną witryny jest jej bryła, która przypomina wąski, pionowy prostokąt. Jednak nie wszystkie modele mieszczą się w tym standardzie – mamy więc również opcję witryn szklanych dwudrzwiowych, które są szersze niż bardzo popularne gabloty jednodrzwiowe. Dzięki nim łatwiej urządzić przestronny salon, w którym należy zachować właściwe proporcje wystroju wnętrza.Gablota do jadalni dostępna jest najczęściej jako jeden z elementów kompletu mebli, w skład którego wchodzą także szafki, komody, stoły i krzesła.

Gablota rustykalna to piękny i praktyczny dodatek do każdego wnętrza. Wykonana z naturalnych materiałów tj.: drewno sosnowe, może być ozdobą każdego domu. Drewno jest najczęściej wybieranym materiałem, ponieważ jest trwałe i łatwe w czyszczeniu. Dzięki metalowym postarzanym okuciom gablota będzie wyglądała jak za dawnych lat i świetnie wkomponuje się do wnętrza w stylu rustykalnym czy prowansalskim.

Drewniana gablota do restauracji

Stylowa gablota w restauracji to idealny sposób na wyeksponowanie wyjątkowych win, szampanów, alkoholi lub innych produktów. Drewniana Gablota może być również używana do wyeksponowania sztućców lub czy zastawy stołowej, które są używane w restauracji. Gablota z drewna może być wykonana z drewna lub metalu, w zależności od stylu restauracji. Może być również wyposażona w oświetlenie LED, aby wyeksponować produkty w restauracji. Gablota może być również wyposażona w szklane drzwi, aby zabezpieczyć produkty w restauracji.

x