Okucia do drewnianych mebli rustykalnych

Okucia do drewnianych mebli rustykalnych

Rustykalne meble to piękny dodatek do każdego domu. Ich trwałość i wygląd są niezaprzeczalne. Jednak aby zapewnić oryginalność i wygląd mebli, ważne jest, aby wybrać odpowiednie okucia. Okucia to nic innego jak waży detal w każdym z mebli zwłaszcza w meblach rustykalnych, gdyż to one nadają odpowiedni charakter i styl. Kiedy wybierasz okucia do mebli drewnianych, ważne jest, aby upewnić się, że są one odpowiednio dopasowane do mebli i wystroju wnętrza. Okucia w meblu mogą całkowicie odmienić aranżację, dlatego warto poświęcić im szczególną uwagę i wybrać je zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Okucia CERA – w stylu rustykalnym

Nasze okucia CERA to wyjątkowe uchwyty, które nadadzą Twoim meblom rustykalnym niepowtarzalny charakter. Wykonane z metalu, specjalnie są przez naszego kowala wypalane oraz woskowane. Końcowy efekt okuć Cera jest bardzo unikatowy, sprawiają wrażanie postarzania, rdzy i popękania, przez co idealnie pasują do drewnianych mebli rustykalnych.

Okucia cera są u nas wykonywane od samego początku produkcji, dlatego klient nie ma problemu zakupić uchwytów oraz zawiasów. Do zestawu Cera wchodzi zawias zewnętrzny oraz okrągła lub owalna klamka. Okucia rustykalne występują we wszystkich naszych standardowych meblach rustykalnych, w których skład wchodzą: Szafy, komody, skrzynie, witryny, biurka, itp. Dodają one meblom rustykalnego charakteru i są idealnym sposobem na uzyskanie oryginalnego wyglądu.

Są urokliwe i charakterne. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że mogą się kruszyć lub brudzić meble- co można łatwo wyczyścić delikatnie polerując pobrudzoną powierzchnię. Jest to spowodowane tym, że okucia są najpierw opalane, a następnie woskowane.

Okucia STEEL – w stylu loftowym

Okucia Steel to stylowy i funkcjonalny dodatek do wykończenia mebla, który pozwala na stworzenie nowoczesnego i przytulnego wnętrza. Są one idealne do wnętrz loftowych, gdzie ściany są wykończone cegłą lub betonem, a sufity są wysokie. Okucia loftowe są cięższym, a zarazem prostszym odpowiednikiem Okuć Cera. Tak samo jak okucia cera wykonane są z metalu – opalane i woskowane.

Okucia Steel posiadają tylko jeden rozmiar masywnego uchwytu o rozstawie 12,5 cm, montowany na śrubkach, natomiast zawiasy są wpuszczane do mebla i montowane na 6 śrubkach. Są one idealnym uzupełnieniem wnętrz w stylu loft, które są zarówno funkcjonalne, jak i piękne

Okucia PROVACE – w stylu prowansalskim

Okucia Provance to nasze ozdobne porcelanowe  uchwyty, które nigdy nie wychodzą z mody. Świetnie pasują do białych mebli drewnianych, które stylizowane są na styl angielski lub prowansalski. W typowo wiejskich meblach będą nieodłącznym elementem wystroju wnętrz. Pięknie podkreślają drewniane fronty, szczególnie gdy te są zdobione frezowaniem. Ciekawie komponują się w tradycyjnych szafkach oraz stylizowanych kredensach

Uchwyty porcelanowe to idealny sposób na urozmaicenie wystroju wnętrza. Wykonane z wysokiej jakości porcelany, są trwałe i odporne na uszkodzenia. Dzięki swojemu subtelnemu wyglądowi, uchwyty porcelanowe są idealne do wszelkiego rodzaju mebli, od tradycyjnych do nowoczesnych. Są one również łatwe w montażu i czyszczeniu, dzięki czemu są idealne do codziennego użytkowania.

Okucia Stare złoto – w stylu retro

Postarzane, eleganckie okucia w kolorze starego złota często określane są jako antyczny mosiądz lub patyna na mosiądzu. Tak jak Okucia Provance dobrze prezentują się na białych meblach drewnianych. Nadają im charakteru i oryginalności. Uchwyty i gałki posiadają subtelny frez i wyżłobienie. Oczywiście do zestawu posiadamy zawias wpuszczany o tej samej kolorystyce. Okucia są trwałe i wytrzymałe, dzięki czemu będą służyć przez wiele lat. Sprawdzą się idealnie do zastosowania w kuchni, łazience lub innych pomieszczeniach.

Okucia skandiano – w stylu skandynawskim

Okucia meblowe powinny nie tylko zwiększać funkcjonalność wnętrza, ale także podkreślać jego wystrój. Wybierając je, warto zadbać o to, aby komponowały się z całą aranżacją i subtelnie podkreślały cechy wybranego stylu urządzania wnętrz. W zależności od naszych preferencji, stylu wnętrza czy wyglądu naszych mebli kuchennych, możemy wybrać niewielkie i proste uchwyty lub wręcz przeciwnie, efektowne uchwyty ozdobne.

Okucia skandiano to piękne proste, czarne okucia o wykończeniu satynowym. Delikatne uchwyty i zawiasy podkreślą charakter mebla. W zestawie znajdują się gałka, podłużny uchwyt oraz zawias wpuszczany.

Małe gałki stosowane są do drzwi oraz małych szufladek, a podłużne uchwyty do szuflad. Oczywiście jest możliwość zamontowania samych gałek lub samych uchwytów do całego mebla. Źle dobrane uchwyty mogą zepsuć efekt końcowy.

Wymiana okuć jest bezpłatna w każdym meblu. 

x