Łazienka w stylu rustykalnym

Łazienka powinna być pomieszczeniem, w którym przebywanie będzie kojarzyć się z komfortem i relaksem. Odpowiednio dobrane meble łazienkowe pozwolą na stworzenie prawdziwego domowego SPA, gdzie z łatwością będzie można zregenerować się po stresującym dniu.

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystają wszyscy domownicy. Dlatego nawet w najmniejszym wnętrzu musi znaleźć się miejsce na wiele drobiazgów: kosmetyki, ręczniki, suszarkę, maszynkę do golenia, detergenty i inne. W uporządkowaniu łazienki pomogą odpowiednio dobrane szafki łazienkowe – spełnią one swoją funkcję znacznie lepiej niż otwarte półki, które mogą tworzyć wrażenie bałaganu.

Rustykalne meble łazienkowe stały się ostatnio hitem wnętrzarskim. Choć drewno w łazience wymaga szczególnej pielęgnacji i ochrony, coraz więcej osób decyduje się na drewniane meble i dodatki. Nic dziwnego – mało, że wyglądała bardzo ładnie to nadają łazience przytulny charakter. W łazience dobrze sprawdzą się meble z drewna sosnowego. Jednak drewniane meble łazienkowe muszą być dobrze zaimpregnowane, aby zapobiec działaniu pary wodnej.

Rustykalną łazienkę dobrze jest uzupełnić o przydatne szafki i akcesoria. Oczywiście rustykalne meble powinny  być solidne i funkcjonalne. Dobrze będzie, jeśli w łazience znajdą się regały na ręczniki, półki na kosmetyki oraz komoda pod umywalkę, w której możemy schować środki czystości. Rustykalne meble łazienkowe nadają się do pomieszczeń urządzonych w różnych stylach. Drewniane meble pomalowane na biało, o opływowych kształtach i wyrafinowanych wykroczeniach, podkreślą oryginalność łazienki w stylu rustykalnym. Meble łazienkowe z ciemnego drewna o prostej formie i bez ozdób doskonale sprawdzą się w klasycznej łazience.