Rustykalna Jadalnia w Wielkanocnym wystroju

Rustykalna Jadalnia w Wielkanocnym wystroju

 Wielkanoc to wyjątkowe święto, które wszyscy wspólnie celebrujemy. To czas, kiedy możemy się spotkać z rodziną i przyjaciółmi, aby wspólnie świętować. Wielkanoc to także czas, kiedy możemy zjeść smaczne jedzenie i wspólnie spędzić czas. Od bieżników po podkładki i ozdoby na środek stołu — dekorowanie stołu drewnianego to doskonały sposób na powitanie gości i przygotowanie się do wiosennej uczty. Jeśli szukasz pomysłu na aranżację  stołu wielkanocnego w stylu rustykalnym, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie!

We wnętrzach styl rustykalny, zwany także stylem wiejskim, charakteryzuje się prostotą i wyraźnymi odniesieniami do natury. Dlatego we wnętrzach rustykalnych znajdziemy mnóstwo litego drewna, bawełnianych tkanin i zieleni. Ciepła i spokojna atmosfera sprzyja długim rozmowom przy stole drewnianym, pozwalając wyciszyć się i cieszyć czasem spędzonym z najbliższymi. Rustykalna Wielkanoc to oryginalne dekoracje, dobrze przygotowane okładki i wiosenny klimat.

Rustykalna dekoracja wielkanocnego stołu powinna być prosta, a jednocześnie wykwintna w każdym detalu. Upewnij się, że kolory są wyciszone. Szary lub biały obrus uzupełnij serwetkami w delikatną kratkę, paski lub kropki. Pamiętaj jednak, że wzór nie powinien być zbyt skomplikowany i ogranicz liczbę kolorów do dwóch lub trzech. lniany obrus i kremowe sztućce z delikatnymi falami uzupełniają wiklinowy kosz umieszczony na środku stołu

W przeciwieństwie do dekoracji bożonarodzeniowych, te wielkanocne mogą dłużej zagościć w Twoim domu. Wszystkie rośliny, gałązki, a nawet drewniane czy ceramiczne króliczki to symbole nie tylko Świąt, ale i nadchodzącej wiosny. Przygotuj dekoracje wielkanocne w stylu rustykalnym, uwzględniając aranżację całego mieszkania. Delikatna zastawa kwiatowa i sztućce w stylu vintage ustawione na białych lub szarych bieżnikach zapewniają domową atmosferę podczas codziennych posiłków. Poza zastawą stołową ważne są też wiosenne elementy w całym mieszkaniu – drewniana skrzynka z krokusami na kuchennym parapecie i wazon z tulipanami w jadalni.

Choć piękno rzeczywiście najczęściej tkwi w prostocie, nie należy popadać w przesadę – zwłaszcza podczas Wielkanocy, która aż tętni od żywych kolorów wiosny!  Jeśli chcemy by tegoroczny wielkanocny wystrój naszego stołu cieszył oczy i nawiązywał do polskiej tradycji, nie bójmy się mocnych, kontrastowych zestawień inspirowanych wiejskim folklorem.

x