Rustykalna skrzynia – mebel unikatowy

Rustykalna skrzynia – mebel unikatowy

Drewniane skrzynie goszczą w naszych domowych aranżacjach od wieków, są to jedne z najstarszych mebli, które służą do przechowywania domowych akcesoriów oraz tekstyli. W dzisiejszych czasach przeżywają swój renesans, gdyż zastępują je nie tylko szafki, komody lecz również szafy i witryny. Na szczęście skrzynie i kufry z drewna to tradycyjne meble, które wracają do łask. Poniżej przedstawimy w czym tkwi sukces drewnianej skrzyni !

Kufry i skrzynie drewniane świetnie sprawdzają się zarówno w salonie, przedpokoju, jak i w sypialni. Poprzez ich masywny wygląd i solidną jakość z powodzeniem można je wykorzystać w różnych pomieszczeniach. Kufer o wzorze klasycznym to mebel, który nigdy się nie znudzi, a co najważniejsze dodaje wnętrzu przytulności. Jedną z zalet skrzyni jest materiał, z którego jest wykonany. Na rynku możemy spotkać wiele modeli skrzyń: plastikowe, wiklinowe czy też słomkowe, natomiast żaden z wymienionych rodzajów nie odda wyjątkowego charakteru jak skrzynia wykonana z drewna sosnowego.

Drewniane kufry, skrzynie często pojawiają się we wnętrzach rustykalnych, prowansalskich, kolonialnych, retro czy vintage.

Drewniana skrzynia do sypialni

Drewniana skrzynia, kufer to mebel przytulny i wyjątkowy, ale przede wszystkim bardzo praktyczny. Ten mebel możemy zazwyczaj spotkać w sypialni przed łóżkiem lub w miejscu łatwo dostępnym, aby można było w szybki i łatwy sposób wyciągnąć przedmioty w nim schowane.

Meble woskowane z drewna sosnowego do sypialni.

Jeśli szukamy alternatywy dla komód lub szaf to rewelacyjną opcją będzie drewniana skrzynia na pościel. Pomieścimy w niej poduszki, kołdry, koce czy pudełka po butach. Jest to mebel subtelny, ale bardzo pojemny. Szczelne metalowe zamknięcie zabezpieczy tkaniny przed kurzem. Oczywiście w naszej ofercie posiadamy skrzynie ze szufladą dla łatwiejszej segregacji. Drewniany kufer przed łóżkiem może również posłużyć jako urocza ławeczka, na której możemy położyć poduszkę i koc.

Rustykalna skrzynia do salonu

Drewniana skrzynia rustykalna w salonie, sprawdzi się jako oryginalny stolik kawowy, doda aranżacji przytulności i będzie bardzo praktyczny do przechowania drobiazgów, czasopism czy albumów na zdjęcia. Ostatnimi latami właśnie komody są zastępowane skrzyniami drewnianymi.

Rustykalne skrzynie drewniane z metalowymi okuciami to nic innego jak stylowy kufer do wnętrza. W zależności od własnych potrzeb oraz wymiaru pomieszczenia, możemy sobie dobrać wielości skrzyni rustykalnej.

Jeśli uważasz, że kufry i skrzynie z drewna pasują wyłącznie do wnętrz rustykalnych i retro – to oczywiście się mylisz. Rustykalna skrzynia sosnowa to mebel niezastąpiony, jednak wystarczy delikatnie zmienić kolorystykę, a mebel zmieni swój wygląd. W wnętrzu prowansalskim świetnie będzie pasować biała skrzynia drewniana, o patynowym wykończeniu. Im więcej przetarć tym lepiej odda charakter prawdziwej Prowansji. Natomiast jeśli chcemy dopasowaną skrzynię do wnętrza góralskiego, odpowiednia będzie skrzynia sosnowa w wybarwieniu wosku bezbarwnego. O tym, do jakiego wystroju będzie pasować skrzynia decyduje kolor, forma oraz wykończenie metalowych uchwytów.

Rustykalna skrzynia z drewna – inne pomieszczenia

Meble woskowane z drewna sosnowego do pokoju i do przedpokoju.
Biała skrzynia z drewna sosnowego

Często nie wiemy jak zagospodarować wolną przestrzeń pod schodami – w tym niecodziennym miejscu idealnym rozwiązaniem będzie ozdobny i funkcjonalny kufer. Natomiast długą i wąską skrzynie można wykorzystać jako ławę w jadalni. Kufry i skrzynie umieszczone w pokoju dziecięcym i młodzieżowym pozwolą na przechowanie sezonowych ubrań, zabawek oraz książek, których jak wiadomo w pokoju malucha przybywa z tygodnia na tydzień.  Nie ma więc wątpliwości – kufry i skrzynie można zastosować niemal w każdym wnętrzu, wiele zależy od naszej inwencji

x