Drewniany kredens kuchenny

Drewniany kredens kuchenny

Jaki kredens kuchenny wybrać?

Kredens kuchenny to mebel, który może nadać zupełnie nowego charakteru pomieszczeniu. Jeśli więc jesteś w trakcie urządzania kuchni lub chcesz nieco odświeżyć obecną, warto zastanowić się, który z produktów spełni wszystkie Twoje oczekiwania – zarówno te praktyczne, jak i wizualne.

Kredens do kuchni – co warto wziąć pod uwagę przy wyborze?

Urządzanie mieszkania to niełatwa sprawa, dlatego przygotowaliśmy kilka pomocnych wskazówek.

Istotną kwestią są wymiary – wskazane jest dokładne zmierzenie przestrzeni, w której planujesz postawić kredens kuchenny, aby uniknąć niechcianych niespodzianek. Przydatne mogą okazać się również meble robione specjalnie na wymiar, idealnie dopasowane do pokoju.

Jeśli kuchnia docelowo ma być utrzymana w tych samych barwach, warto przyjrzeć się odcieniom zamawiając próbki kolorów, a jeśli jest taka możliwość, nawet obejrzeć je na żywo. Dzięki temu miejsce będzie spójne i współgrające ze sobą.

Kolejna propozycja, która z pewnością ułatwi poszukiwania, to wyznaczenie sobie priorytetów podczas wyboru kredensu kuchennego, a tym samym wstępne zaplanowanie powierzchni. W tym celu warto zastanowić się, jakie przedmioty zostaną umieszczone w kredensie do kuchni. Czy będą to naczynia, sztućce, a może książki kucharskie? Posiadając już początkowy zarys, należy przemyśleć sposób przechowywania – szafki, półki, szuflady, a może przestrzenie przeszklone? Dobrym wyborem będzie rozwiązanie, które sprawdza się mieszkańcom najlepiej i jest najwygodniejsze.

Rustykalny kredens kuchenny

Zdarza się, że miejsce, w tym jego wystrój, potrafi realnie wpłynąć na samopoczucie. Jak więc wykorzystać ten fakt, projektując wspólną przestrzeń domowników? Przede wszystkim istotne jest ustalenie, jakie otoczenia gwarantują wspólny komfort.

Jednym ze sposób wystroju wnętrz, których popularność rośnie, jest styl rustykalny. Aranżacja ta to nic innego, jak dekoracje inspirowane klimatem wiejskim. Dużo w nich ciepła, przytulnych kompozycji i wszelkich elementów nadających uroku. Meble tworzone z myślą o miłośnikach rustykalnych rozwiązań powstają z wysokiej jakości drewna i przybierają formy proste, ale efektowne.

Kredens kuchenny w stylu rustykalnym opiera się przede wszystkim na estetyce opracowanego drewna, tak jak w przypadku Kredensu rustykalnego VIT 104. To wersja absolutnie ponadczasowa –  klasyczna, prosta i uniwersalna. Elementy ozdobne, takie jak metalowe uchwyty i zawiasy, to idealne dopełnienie, nadające przyjaznego charakteru całości.

Drewniany Kredens wiejski VIT 102 to z kolei produkt z nutą fantazji. Wyróżnia go charakterystyczne, półokrągłe wykończenie, nadające całości nieco lżejszego charakteru.

Rustykalny kredens kuchenny to najlepsza propozycja dla wielbicieli nawiązań do natury.

Skandynawski kredens kuchenny

Styl skandynawski to następny trend wiodący prym wśród współczesnych mieszkaniach. Choć z klimatem rustykalnym łączy go zamiłowanie do naturalnych nawiązań, natychmiast wyłapać można wiele różnic.

Skandynawskie meble, w tym kredensy kuchenne, wyróżniają się minimalizmem i przestronnością. Występują raczej w jasnych, stonowanych odcieniach, podkreślonych skrupulatnie dobranymi materiałami.

Nasze propozycje to Nowoczesny Kredens skandynawski SKN 08 oraz Kredens skandynawski SKN 07, które wprawiają w zachwyt każdego minimalistę. Dzięki wykonaniu ze 100% litego drewna sosnowego, będą prezentować się świetnie przez długie lata.

Dlaczego warto wybrać drewniany kredens kuchenny?

Drewniany kredens kuchenny to doskonała inwestycja nie tylko pod względem trwałości i jakości, ale także niesamowitego wyglądu. Drewniane meble nigdy nie wychodzą bowiem z mody, dlatego ich wybór jest bezpieczny i ponadczasowy.

x