Jak udekorować rustykalną jadalnię na Boże Narodzenie?

Jak udekorować rustykalną jadalnię na Boże Narodzenie?

Boże Narodzenie to magiczny czas spotkań z bliskimi, wspólne posiłki i długie rozmowy pełne ciepła. Nic więc dziwnego, że miejscem, wokół którego skupia się całe zamieszanie, jest jadalnia. Już podczas uroczystej kolacji w wigilijny wieczór cała rodzina zbiera się wokół wypełnionego po brzegi stołu, który przez dwa kolejne dni staje się centrum radosnych przeżyć. W tym artykule dowiesz się, jak udekorować rustykalną jadalnię na Boże Narodzenie, aby nie tylko zachwycała swoim wyglądem, ale i stanowiła komfortową przestrzeń do spędzania czasu.

Jadalnia w stylu rustykalnym – dlaczego warto zdecydować się na ten wystrój?

Wspólne posiłki, nie tylko te świąteczne, to wyjątkowy czas w życiu każdej rodziny. Warto zadbać więc o to, aby przestrzeń, w której się odbywają, była komfortowa i przyjazna, tak, aby wszyscy czuli się swobodnie.

Jednym z rozwiązań, które pozwalają cieszyć się przyjemną atmosferą, jest wybranie rustykalnych mebli do jadalni. Styl rustykalny to aranżacja charakteryzująca się przytulnym wykończeniem, inspirowanym wystrojem wiejskim. Dużo w nim naturalnych, drewnianych elementów i prostych form, tworzących uroczą całość. W rustykalnej jadalni nie może zabraknąć dużego, masywnego stołu, pasujących krzeseł oraz klimatycznego kredensu lub witryny.

Meble rustykalne zapewniają świetny wygląd pomieszczenia przez cały rok, niezależnie od okazji, a ich dekoracja jest prosta i nie wymaga zbyt wiele wysiłku. Naturalne drewno sprawia, że jadalnia zyskuje elegancki akcent, który można jedynie podkreślić kilkoma elementami.

Drewniany stół w stylu rustykalnym

Masywny, drewniany stół z litego drewna sosnowego to główna część jadalni w stylu rustykalnym. To ona nadaje całości jej niepowtarzalny charakter, umilając jednocześnie każdy posiłek. W zależności od ogólnej wizji pokoju, warto zadbać o kilka szczegółów wybierając rustykalny stół, takich, jak jego nogi oraz odpowiednio dobrane krzesła.

Fani minimalizmu i wyraźnych kształtów śmiało mogą postawić na proste, efektowne nogi, takie jak w przypadku Rustykalnego stołu rozkładanego MES 02 lub Rustykalnego stołu kuchennego MES 13.

Jeśli jednak chcesz nadać swojej jadalni lżejszego charakteru, dobrym pomysłem będzie stół o nogach z unikalnymi elementami, jak np. eleganckie tłoczenia. Nasze propozycje, które bez wątpienia wpasują się w tę wizję to Drewniany stół rustykalny, nogi toczone MES 01 oraz Wiejski Stół drewniany LUD 01 o nieco bardziej fantazyjnych detalach.

Planując przestrzeń jadalni w stylu rustykalnym, warto dobrać drewniane krzesła, dobrze komponujące się ze stołem. W tym celu zachęcamy do samodzielnego dobrania mebli z naszej oferty lub skorzystania z gotowych zestawów.

Dekoracje na stół wigilijny

Z uwagi na ponadczasowość mebli z litego drewna sosnowego, stanowią one uniwersalne rozwiązanie zarówno dla wielbicieli klasyki, jak i maksymalistów.

Masywny stół nie musi wiązać się z ograniczeniem śmiałych wizji świątecznych – miłośnicy dodatków mogą pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, decydując się na duże elementy, odważne kolory i śmiałe kształty. Doskonałym pomysłem będą długie obrusy, żywe stroiki, proste świece i elegancka zastawa. Na drewnianym stole, genialnie prezentować się będą ozdoby z naturalnych materiałów, jak np. gałązki drzew iglastych lub lniane tkaniny.

Minimalistyczną wersję wigilijnego stołu, z wdziękiem dopełnią z kolei szydełkowe serwety i jednokolorowe bieżniki. Zaletą drewnianego stołu jest jego surowy wygląd, do którego podkreślenia wystarczy tylko ulubiony wazon i kilka sosnowych lub świerkowych gałązek.

Drewniany kredens do jadalni

Mając już główny element wystroju jadalni, stół, warto wziąć pod uwagę współgrający z nim kredens, stanowiący nie tylko praktyczną przestrzeń do przechowywania, ale i estetyczne uzupełnienie całości.

Rustykalny kredens do jadalni, wykonany z litego drewna sosnowego, podobnie jak stół, nie wymaga skomplikowanych dekoracji na Boże Narodzenie. Blat kredensu to bowiem świetne miejsce nie tylko na niewielkie choinki i wysokie świece, ale też zabawne elementy, jak np. popularne w ostatnich latach pluszowe skrzaty lub mikołaje.

Rustykalna witryna jako uzupełnienie przytulnej jadalni

Zamiast drewnianego kredensu, warto rozważyć też rustykalną witrynę do jadalni. To kolejne pole do popisu dla posiadaczy nieszablonowej wyobraźni – w końcu szkło to dodatkowa przestrzeń na świąteczne dekoracje. W tym przypadku warto wykorzystać wiszące elementy, takie jak stroiki i dzwoneczki lub te typowo przeznaczone na szyby, np. naklejki przypominające mroźne rysunki na oknach.

Meble w stylu rustykalnym to bez wątpienia propozycja, która pozwala cieszyć się pięknym pokojem cały rok, a którą na Boże Narodzenie wystarczy jedynie podkreślić subtelnymi dodatkami.

x